Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na  modlitwę uwielbienia. Chcemy aby to spotkanie z Bogiem nas umocniło i ożywiło naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Dziś po Mszy św. o godz. 12. 30 koncert "Warsaw Camerata" Po koncercie artyści zapraszają na spotkanie. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Z racji przeżywanej w czwartek uroczystości Bożego Ciała dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości: niosącym feretron, chorągwie i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, a także Liturgicznej Służbie Ołtarza, budowniczym ołtarzy, dekorującym domy i wszystkim, którzy wzięli liczny udział w procesji, wyrażając w ten sposób cześć dla Jezusa Eucharystycznego.

W dalszym ciągu zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godzinie 18. 00 na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną. Także w oktawie zapraszamy dorosłych, młodzież do noszenia chorągwi i feretronu, dzieci do sypania kwiatków.

Dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Zapraszamy w piątek wraz z rodzicami na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Eucharystia dla Młodzieży z LO i dzieci ze SP kl. IV - VI o godz. 10. 00, a dla młodszych o godz. 11. 00. Będziemy dziękować za miniony rok i prosić o dobre przeżycie nadchodzących wakacji. Zachęcamy przed wakacjami do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W piątek 23 czerwca Dzień Ojca. Pamiętając o darze modlitwy życzymy naszym tatusiom  błogosławieństwa Bożego i opieki MB w powołaniu ojcowskim.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Zbliża się czas wakacji. Pragniemy naszym parafianom zaproponować pieszą pielgrzymkę z Góry Kalwarii do Lichenia w dniach od 7 do 16 lipca i pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 6 do 14 sierpnia br. Uwzględnijmy to w naszym grafiku wakacyjnym.

Przeżywamy 100 lecie Objawień Matki Bożej Fatimskiej. Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dniach 5 - 12 sierpnia br. Koszt: 2. 670 zł. i 280 euro. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu, nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 15. 00.

Dziś przed kościołami w naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Informacje

Kancelaria parafialna: 
Czynna od wtorku do piątku w godzinach 10:00 - 12:00 i 16:00 - 18:00
(W okresie wakacyjnym od wtorku do piątku tylko w godzinach 16:00 - 18:00)

Konto bankowe parafii:
PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811

 

Kontakt

Parafia i sanktuarium Matki Bożej z Lourdes
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa

Tel.: (+48) 22 619 51 17 (Dom zakonny)
Tel.: (+48) 22 619 32 21 (Parafia)

Email: praga@marianie.pl
WWW: www.praga.marianie.pl