We wtorek - (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 97. rocznica Bitwy Warszawskiej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż po każdej Mszy św.

Podobnie jak w innych diecezjach w Polsce, także w Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – świątyni pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim, trawionej pożarem 1 lipca 2017 roku. W parafiach kwestę do puszek należy przeprowadzić w niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku.

W ubiegłą niedzielę rozpoczęła się akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”. W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę tornistry będą do zabrania w zakrystii, a następnie wyposażone w różne niezbędne do nauki przybory szkolne  m.in.: piórnik, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry,  plastelina,  przyrządy geometryczne, bibuła, a ponadto pojemnik na śniadanie i worek na obuwie szkolne. Uzupełniony plecak trzeba przynieść z powrotem. Plecaki będą przyjmowane w kancelarii i zakrystii. Już dziś bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję. BÓG ZAPŁAĆ.

Trwa remont naszej świątyni parafialnej. W tym tygodniu zakończyły się prace nad wymianą wielkiego okna nad prezbiterium i ukończono prace nad położeniem instalacji grzewczej. Z godnie z planem, pod koniec sierpnia, jak wyschnie posadzka, wrócimy do kościoła, by sprawować Eucharystie. Obecnie wszystkie Msze Święte w dzień powszedni i w niedzielę są odprawiane w kaplicy Krzyża św. W tym tygodniu z racji, że już nie ma hałasu związanego z remontem, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8. 00 do wieczornego nabożeństwa. Zapraszamy do spotkania z Jezusem.

Dziś z racji II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek przed kościołem, na remont kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii i przy obrazie Miłosiernego Jezusa. Zachęcamy do lektury.

W piątek w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Anny Krynickiej lat 63, zamieszkałej przy ul. Strzeleckiej 25. Rodzinie i znajomym składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłej upraszamy Bożego Miłosierdzia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w codziennych pracach oraz w niedzielnym wypoczynku!

Informacje

Kancelaria parafialna: 
Czynna od wtorku do piątku w godzinach 10:00 - 12:00 i 16:00 - 18:00
(W okresie wakacyjnym od wtorku do piątku tylko w godzinach 16:00 - 18:00)

Konto bankowe parafii:
PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811

 

Kontakt

Parafia i sanktuarium Matki Bożej z Lourdes
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa

Tel.: (+48) 22 619 51 17 (Dom zakonny)
Tel.: (+48) 22 619 32 21 (Parafia)

Email: praga@marianie.pl
WWW: www.praga.marianie.pl