DZIECI:
 • SCHOLA DZIECIĘCA - spotkania w czwartek o godz. 16.30 i w niedzielę o godzinie 10.00. Prowadzi: s. Nikodema Rogowska CSDC.
 • MINISTRANCI - spotkania w soboty o 9.00 dla młodszych i KANDYDATÓW, o 9.45 - dla gimnazjalistów i starszych. Cykl przygotowań kandydatów docelowo ma obejmować głównie trzecioklasistów i trwać będzie od września do Wielkanocy (około pół roku). Opiekun: ks. Proboszcz Stanisław Kosiorowski MIC.


MŁODZIEŻ:

 • SPOTKANIA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy świętej.

   

Uwaga! Młodzież (licealiści i trzecioklasiści gimnazjalni), która nie przeszła przygotowania do bierzmowania ma szansę się zapisać na kurs od nowego roku. Zapisy we wrześniu (najczęściej w III i IV tygodniu września). Spotkania trwają zwykle od października do maja.


DOROŚLI:

 • RADA PARAFIALNA - ks. Proboszcz Stanisław Kosiorowski MIC

 • ŻYWY RÓŻANIEC - spotkania I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 15. 00, opiekun ks. Andrzej Lelewski MIC.
 • CARITAS - p. Alina Szczepańska (czwartki od. godz. 16. 00 - 17. 45)

 • CHÓR PARAFIALNY - próby w czwartek każdego tygodnia po wieczornej Mszy św., prowadzi P. Jakub Hutek.
 • DOMOWY KOŚCIÓŁ (Kręgi Rodzin) - Spotkania odbywają się raz w miesiącu w poszczególnych domach małżeństw należących do danego kręgu. Krąg tworzy zazwyczaj od pięciu do siedmiu małżeństw. Czas trwania takiego spotkania ok. 3 godzin. Krąg prowadzi tzw. „para prowadząca”. Nad całością czuwa ksiądz. Ważnym elementem formacji Domowego Kościoła są rekolekcje oazowe (w wakacje cała rodzina może w nich uczestniczyć). Przebieg rocznej pracy Kręgu jest swego rodzaju realizowaniem pewnych ZOBOWIĄZAŃ (np. modlitwa rodzinna, dialog małżeński, rozważanie Słowa Bożego). Opiekun: ks. Proboszcz Franciszek Smagorowicz MIC.

 • NEOKATECHUMENAT - spotkania raz w tygodniu na Liturgii Słowa i w sobotę wieczorem Msza św. Wspólnota zawiązuje się po cyklu katechez. Prezbiter Wspólnoty I: ks. Proboszcz Stanisław Kosiorowski MIC, ks. Łukasz Mazurek MIC posługujący II Wspólnocie.

 • LEGION MARYI - spotkania we wtorki o godz. 16.30. Duszpasterz Legionu: ks. Janusz Kobierski MIC.

 • RYCERZE JANA PAWŁA II - p. Mieczysław Kowalczyk, opiekun ks. Proboszcz Stanisław Kosiorowski MIC.
 • WSPÓLNOTA ŚW. BERNADETTY - jest przewidziana dla osób niepełnosprawnych, świętuje Eucharystię w ostatnią niedzielę m-ca o godz. 16.00 w Kaplicy Krzyża oraz organizuje spotkania w każdą sobotę w godzinach od 12.00 do 15.00 w „świetlicy” na zapleczu kościoła. Opiekun: ks. Proboszcz Stanisław Kosiorowski MIC.

 • SZKOŁA RODZENIA - warsztaty prowadzone przez Wandę i Adama Ekielskich. Katolicka szkoła dla rodziców podejmująca następujące dziedziny: budowanie jedności w małżeństwie, szkoła rodzenia, jak rozmawiać z dziećmi i...  wiele innych ważnych tematów dla rodziny (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., WWW.szkoladlarodzicow.prv.pl). Patronat: ks. Proboszcz Stanisław Kosiorowski MIC.

 • DUSZPASTERSTWO MAŁŻEŃSTW PRAGNĄCYCH POTOMSTWA - msze święte w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15; po mszy krótka adoracja w Kaplicy Krzyża i spotkanie w salce na 2. piętrze. Duszpasterz - ks. Łukasz Mazurek MIC. Więcej informacji na: www.pragniemypotomstwa.pl

 • WSPÓLNOTY AA, Al-Anon, DDA, AN - "Anonimowi Alkoholicy (AA) są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w  wyzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu." (Por. Preambuła AA).

    

Grupy rodzinne Al - Anon są wspólnotą krewnych i przyjaciół alkoholików. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązywać wspólne problemy poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Kim są Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA): "Dorastaliśmy w rodzinach dysfunkcyjnych. Ich środowisko wypaczyło nasze myślenie o nas samych i o otaczającym nas świecie. Widząc siebie w krzywym zwierciadle informacji i sygnałów dawanych nam przez naszych rodziców, uwierzyliśmy, że jesteśmy "nie w porządku". Zostaliśmy pozbawieni naszej autentycznej tożsamości i zaczęliśmy szukać sposobów na dobre samopoczucie. Chociaż wyglądamy jak dorośli, nadal zachowujemy się jak dzieci i pozwalamy, aby inni mieli wpływ na nasze myślenie o sobie, nasze poczucie własnej wartości i nasze szczęście. Nasze nieprawidłowe myślenie było przyczyną tego, że podejmowaliśmy decyzje, które nas niszczyły. Dlatego też chcemy przestać poprawiać własne samopoczucie nieskutecznymi zachowaniami, nadużywaniem innych ludzi, seksem, substancjami odurzającymi, manią posiadania, manią sukcesu, pieniędzmi itp." (12 Kroków dla Dorosłych Dzieci z uzależnieniowych i innych rodzin dysfunkcyjnych, "Akuracik", W-wa 1996)

Spotania AA w salkach katechetycznych w poniedziałek, czwartek i piątek o godz.17.00

Spotkania Al-Anon w środę i piątek o 17.00

Spotkania DDA w niedzielę o 16.00

Spotkania AN w sobotę o 17:00

 • MAŁŻEŃSKIE DROGI - to grupa małżeństw, którym leży na sercu troska o małżeństwo i rodzinę wyrażająca się w umocnieniu więzi małżeńskiej oraz budowaniu coraz doskonalszej wspólnoty miłości i jedności pomiędzy małżonkami. Spotykamy się w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 19:15. Miejsce spotkania to salki na I piętrze budynku parafialnego (za Kościołem).

    

Uwaga: Na nasze spotkanie można przychodzić z dziećmi.

Więcej szczegółów o tego typu spotkaniach można znaleźć na: www.spotkaniamalzenskie.pl. Duszpasterzem grupy jest Ks. Andrzej Lelewski MIC (tel. 698-622-907, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  (patrz: www.malzenstwo.pl).

 • RUCH FOCOLARI - w ostatni wtorek miesiąca o godz. 18.30 Eucharystia, a po niej spotkanie (oficjalna strona). Odpowiedzialny: ks.Janusz Kobierski MIC

 • HOSPICJUM DOMOWE - obecna siedziba: ul. Tykocińska 27/35 (Parafia Chrystusa Króla). Kontakt: ks. Paweł Śmierzchalski MIC, tel. 022 679 67 00; www.hospicjum-domowe.pl

 • WSPÓLNOTA 12 KROKÓW DLA CHRZEŚCIJAN - Po ukończeniu Warsztatu "Wreszcie żyć" uczestnicy są zaproszeni do kontynuacji pracy nad sobą we Wspólnocie 12 kroków dla chrześcijan. Formą tej pracy są mitingi, czyli cotygodniowe spotkania. W naszej parafii odbywają się one w każdą środę w godz. 18.30-20.00 w sali Małżeństwa i Rodziny.

 • UCZNIOWIE KRZYŻA - Jest to wspólnota świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża, które posługują w parafii MB z Lourdes.
  Chcemy formować świeckich w taki sposób, by stawali się apostołami Chrystusa w świecie, by potrafili przez świadectwo własnego życia pociągać innych do życia w przyjaźni z Jezusem. To ich apostolstwo realizuje się przez modlitwę, ofiarę za tych, którzy są najdalej od Boga, oraz poprzez czyny apostolskie.
  Wspólnoty świeckich Uczniów Krzyża skupiają ludzi żyjących w różnych miastach, mężczyzn i kobiety, ludzi żyjących w rodzinach i osoby samotne, których łączy to samo pragnienie: aby realizując powołanie katolika świeckiego, stawać się uczniem Krzyża, uczniem Bożej miłości. Wspólnoty świeckich Uczniów Krzyża są obecnie w Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Czmońcu k/ Poznania i w Warszawie. Ich członkowie uczestniczą w spotkaniach modlitewnych, dniach skupienia, corocznych rekolekcjach. Terminy spotkań: Październik 2015 r: 15.10. i 24.10. – Dzień dla rodziny (sobota), 30.10. – czuwanie ze świętymi. Listopad 2015 r.: 7-8.11. Dni Wspólnoty – Szczecin; 19.11. i 26.11. Grudzień 2015 r.: Akatyst – w każdą niedzielę o godz. 20.00; 5. 12. – Skupienie dla kobiet (sobota); 10.12. – spotkanie formacyjne; 17.12.  – spotkanie dzielenia. Styczeń 2016 r.: 21.01. i 28.01. Luty 2016 r.: 18.02. i 25.02. Marzec 2016 r.: 10.03. i 17.03. Kwiecień 2016 r.: 21.04. i 28.04. Maj 2016 r.: 19.05. i 28.05. – wyjazd do Ostrówka (sobota). Czerwiec 2016 r.;  11.06. – Dzień dla rodziny (sobota) i 16.06. – Eucharystia na zakończenie roku formacji. Kontakt: s. Emmanuela Sikorska CSDC Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz s. Nikodema Rogowska CSDC Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Informacje

Kancelaria parafialna: 
Czynna od wtorku do piątku w godzinach 10:00 - 12:00 i 16:00 - 18:00
(W okresie wakacyjnym od wtorku do piątku tylko w godzinach 16:00 - 18:00)

Konto bankowe parafii:
PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811

 

Kontakt

Parafia i sanktuarium Matki Bożej z Lourdes
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa

Tel.: (+48) 22 619 51 17 (Dom zakonny)
Tel.: (+48) 22 619 32 21 (Parafia)

Email: praga@marianie.pl
WWW: www.praga.marianie.pl